ÇELİK KAPI ERP
                   
YAPRAK KAPI ERP Her türlü Kapı  Satış ve İmalat  Sektörü İçin Hazırlanmış Olan bütnleşik programdır. Programın Enteğre ve Fonksiyonel Kullanımı Sektörde Hataya Sebep Olan Birçok Yanlışlıkların Önünen Geçecektir.  YAPRAK KAPI ERP nin en önemli Özelliği Sipariş Kaydı Girişine Bağlı Olarak Bütün Departmanlarda Görev Yöneticisinin Verdiği Haklara Bağlı Olarak İşlem Yapılabilmesidir.YAPRAK KAPI ERP'de Farklılaşan Ürünler İçin Yeniden Ürün Reçetesi Tanımlanmaz. Tek Ürün Reçetesi Sonsuz Ürün Kombinasyonu Mantığı İle Çalışır.
ÇELİK KAPI SEKTÖRÜNDEKİ KARMAŞIK İŞLEM SÜREÇLERİNE ÇÖZÜM

Kapı Sektörü , sipariş takibi  ve imalat takibi açısından  çok fazla ayrıntıları içeren bir yapıya sahiptir. Bir kapıyı  oluşturan yaklaşık sürekli değişebilen 35 özellik bulunmaktadır. Kapı ile ilgili bilgilerin doğru anlaşılmaması, yanlış kayıt edilmesi, yanlış aktarılması imalattan başlayan sevkiyat sonrasına kadar devam eden bir dizi hataya sebep olmaktadır. Bütün sektörlerde olduğu gibi kapı sektöründe de her an değişen müşteri istekleri sözkonusudur. Bir taraftan müşteri memnuniyeti diğer taraftan işletme menfaatlerini sağlamak bu hızlı ürün gamı değişiminde zahmetli olmaktadır.

Sektördeki problemleri ve çözümlerini temel anlamda belirleyecek olursak;  

1-Değişen en,boy,dış pervaz ve iç pervaz ölçüleri kapıyı oluşturan sac kesim ölçülerinde hata yapılmasına sebep olmaktadır. Bu durum hem hammadde hem de işçilik maliyeti açısından ciddi bir maliyet artıran unsur olarak ortaya çıkmakta. Sistem hatalı kesimi tamamen ortadan kaldırarak oluşacak artı maliyetleri sıfırlayacaktır.

2-Sürekli farklılaşan aksesuar ve kanat cinsleri otamasyon olmayan sistemlerde kayıtlar esnasında mutlaka eksik veya yanlışlıklara sebep olmakta, kapı hatalı imal edilmektedir. Sistem, siparişle başlayan kayıtların düzgün girilmesi ile hem stok takibini düzgün yapacak hem de fonksiyonel birimler arasında olması gereken bilgi akışını düzenleyerek hataların önüne geçecektir.
ÇELİK KAPI İMALAT PROĞRAMI

3-Kapı sektöründe kasa kanat eşleşmesi zorunlu dikkat edilen bir unsur olup bunların bire bir takip edilmesi gerekmektedir. Sistem, Kanat ve kapı eşleşmesinde otomatik numara vererek  yapacak ve kişisel takipten kurtaracaktır.
ÇELİK KAPI ÜRETİM PROĞRAMI

4-Kapıların üretim takipleri  müşteri odaklı ve kasa-kanat eşleşmesine göre yapılma zorunluluğunudan dolayı manuel takip yöntemleri ile  takip edilmesi gerekmektedir. Bu işlemler zaman zaman yanlışlıklara sebep olmakta, müşteriler ve kapılar karışmakta, sevkiyat hatalı yabılabilmektedir.
Sistem barkod uygulamalım üretim takibi yapacağı için sıfır hata ile bütün bu yapılan işlemleri otomatik olarak yapmaktadır.

5-Sevkiyat manuel çıktılara bağlı olarak kişi odaklı yapılmakta, eksik, yanlış yüklemeler yapılabilmektedir. Sistem, barkod odaklı sevkiyat yüklemeleri ile otomatik ürün yüklemelerini yapacak ve otomatik irsaliyeyi oluşturacaktır.
ÇELİK KAPI ÜRETİM PROĞRAMI

SONUÇ : Satış Sipariş bilgilerinizi 1 kez ve düzgün girerek sistemden  istenilen herşey hatasız yaptırılcaktır.

 
Google